dimg/yazi/27796281002812127940teker-yatak-gelen-gürültü.jpg

Tekerlek yatakları tekerleğe takılı ve sürekli hareket halindeler. Tekerlekler sürüş sırasında yola temas ettiğinden, tekerlek rulmanının bu garip sesleri çıkarmasına veya kalıcı hasara neden olmasının çeşitli nedenleri olabilir.

# 1 - Teker Yataklarının Yanlış Kurulumu

Tekerlek rulmanlarınız kısa süre önce değiştirilmişse, ondan sonra herhangi bir zamanda arıza yapıyorlarsa tabii şüpheleceğimiz bir şey var. O da yanlış takılma ihtimalinden doğan hasardır.

# 2 - Derin suda sürüş

Tekerlek yatağı contaları, fabrikada petrol bazlı bir kayganlaştırıcı ile monte edilirler. Aracınızı suyla dolu bir caddede sürmeniz durumunda, yataklarınız neme maruz kalır. Bu gerçekleştiğinde, su, yağlayıcıyla karışır ve etkisiz hale getirir, bu da rulmanların aşırı sürtünmeye dayanmasına ve sonuç olarak hasar görmesine neden olur.

# 3 - Engebeli Yollarda Sürüş

Tekerlek yatakları, aracın ağırlığının tüm basıncını alır. İnişli çıkışlı bir kaldırımda ya da çukurda gidecekseniz, tekerlek yatağı oldukça kolay hasar görebilir.

# 4 - Dengesiz Lastikler

Tekerlek sistemi tekerlek yatağına, lastiğine, alt koluna, alt mafsal, mafsal koluna ve şoka bağlıdır. Bunlardan birinin zarar görmesi de gürültü yapacaktır.

# 5 - Tekerlek Alanında veya Yakınında Kaza

Tekerlek yatakları sürekli hareket halindedir ve son noktada belirtilen diğer tüm parçalara bağlanırlar. Bu nedenle, eğer tekerlek alanı bir kazaya maruz kalacaksa, tekerlek yatağı da muhtemelen zarar görecek ve sonra gürültünün oluşmasına neden olacaktır.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı