dimg/yazi/31418295532088727504motorun-asiri-isinmasi.jpg

. Bu nedenleri fark ettiğinizde, bunu bir an önce yapmak en iyisidir, yoksa motorunuz bir daha asla aynı şekilde düzgün çalışmayabilir.

# 1 - Soğutucu Sızıntısı

Su pompası, radyatör, termostat, hortumlar ve bunların hepsini gerçekleştiren bir kafa contasına sahipsiniz. Bu bileşenlerden herhangi biri hasar görürse veya aşınırsa, soğutma sıvısı sızıntısı olabilir. Buda aşırı ısınmış bir motora sebebiyet verir.

# 2 - Tıkalı hortumlar

Motorunuz aşırı ısınıyor ancak soğutma suyu sızıntısı yoksa, tıkanmış bir soğutma suyu hortumunuz olabilir. Bu, oraya nasıl girer demeyin yoldan çıkan tortu veya kir hortuma bir şekilde girebilir.

# 3 - Kötü Su Pompası

Su pompası, soğutma sıvısı akışını soğutma sisteminde akması için iten bileşendir. Su pompası hasar görürse veya aşınmışsa, motorunuz aşırı ısınır. 

# 4 - Arızalı Radyatör

Bazen bir radyatörün, sıcak havanın kaçmasını önleyen kırık bir fanı olabilir. Diğer durumlarda, radyatörde kaçaklar veya tıkanmalar vardır. Bütün bunlar aşırı ısınmış bir motora yol açar.

# 5 - Yanlış Soğutucu Sıvısı

Herhangi bir sızıntı veya hatalı bileşen göremeyebilirsiniz, ancak motorun hala aşırı ısındığını düşünüyorsanız ve yakın zamanda da aracınıza soğutucu sıvısı eklemişseniz belkide yanlış sıvı koymuşsunuzdur.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı