dimg/yazi/27454234272412424158ram-temizleme.PNG

Öncelikle RAM'inizi Yükseltmeli misiniz?

Daha fazla RAM mi eklemelisiniz? Evet ya da hayır. Bu soruyu cevaplamak için hafızanızın nasıl kullanıldığını analiz etmelisiniz.

Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız da, aşağıda tartışacağımız çözümleri kullanarak araştırmanıza ve potansiyel olarak düzeltmenize yardımcı olalım baktınız hala aynı tas aynı hamam o zaman RAM i yükseltmeye gidebilirsiniz.

1)Gereksiz Programlardan Kurtulun

Bazen asla kullanamayacağımız bile uygulamaların arkada çalıştığı olabilir.

Bu yüzden, Ayarlar -> Arama-> Program ekle veya kaldırdan gereksiz arka plan da çalışan uygulamalardan kurtulabilirsiniz. Evinizi süpürmek gibi bu da ferahlık verir.

2)Sisteminizi Yormayan Uygulamalar Kullanın

Mesela Google Chrome , Windows'ta çalışması paşamızın için çok fazla RAM tükettiği bilinir. Bu durumda, bilgisayarınızdaki RAM kullanımını düşürebilecek daha hafif alternatifler bulabilirsiniz. Bunun için benim tercihim Opera.

3) RAM Kullanımını İzleme

Bunu CTRL>SHİFT>ESC ye sırayla elinizi çekmeden basarak açabilirsiniz. İlk bakışta karmaşık gibi gelebilir. Fakat hafızayı neyin tükettiğini görmek ve işleri kontrol altında tutmak için RAM kullanımını düzenli olarak yönetmeniz ve izlemeniz gerekir.

4) Başlangıç ​​Programlarını En Aza İndirin

Bunu da CTRL>SHİFT>ESC ye sırayla elinizi çekmeden bastığımızda karşımıza çıkan panelden kontrol edebiliriz. Menüleri 4 sırasında Başlangıç sekmesine tıklamamız gerekmektedir. Burada yapmamız gereken başlangıçta başlatılması gerekmeyen programları devre dışı bırakmalısınız.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı