dimg/yazi/26323232562057627564iskan-olmazsa-ne-olur.jpg


İskan demek belediyenin evi tanımasıdır.  Eğer bu sağlanmışsa elektirik, su, doğalgaz hizmetlerinden herkes gibi yararlanabiliyor, iskan olmazsa bu hizmetlerden ücret farkıyla yararlanabiliyoruz.

İskan olmayan evde oturmanın ceremeleri

Müteahhit üzerine düşeni yapmayınca ceremesini ev sahibi bile değil o evde oturan kiracı çeker.
Öncelikle herkese şunu söylemek isterim ki yeni bi ev ihtiyacınız varsa, arıyorsanız yeni evinizde özellik olarak ilk işiniz iskan olup olmadığını sormak olmalı
İskan varsa ne ala ama eğer yoksa benim tavsiyem o evden uzak durun. İskan olmayınca elektrik, doğalgaz, su faturalarının depozitisunu hem fazla ödüyor hemde normal bi eve göre size sırf iskanımız yok diye %40'larda faturanızda bi fiyat artışı yansıtılıyor. Peki bu kimin suçu?

Tabii ki biz kiracıların değil, belki ev sahibinin de değil, genelde bu işin ucu müteahhitlere çıkıyor. Ayrıca iskanı olmayan eve sizi alıyorlarsa demek ki ev daha sıfır yani sizden önce kimse oturmadı o da şu demek oluyor; bu evde daha prizler bile takılı olmayabilir. Biz bir sefer girdiğimiz bir evde tavan ışığının olması gereken yerde, tüm odalarda içinden kablolar çıkan hortumla karşılaştık sadece o değil birçok priz yeri bile evde boştu bunları yaptır ya da yap kornişleri taktir derken iskanı yok diye ucuza verilen ev size biraz pahalıya geliyor.
 


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı