dimg/yazi/31787216182932728845besik-secimi-nasil-olmali.jpg

Bir beşik seçtiğinizde, bebeğinizin uyku alanının güvenli olduğundan emin olmak için dikkatlice kontrol edin.

Bakılacak şey:

  • Yandan raylı olmayan bir beşik: Yan raylar hareket etmemelidir. ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu (CPSC) güvenlik nedeniyle yan rayların satışını yasakladı. Bizde kendi ülkemizde de buna dikkat etmemizde fayda var yandan kızaklı kullanılmış bir beşik almayın veya kabul etmeyin.
  • Güvenli çıta mesafesi: Çıtalar arasındaki mesafe, bebeklerin düşmesini ve küçük çocukların çıtalar arasında başlarını hapsetmesini önlemek için 2-3 / 8 inçten (6 santimetre) fazla olmamalıdır.
  • Bulabileceğiniz en sağlam yatak. -Üreticilerin etikette yazdıkları en sağlam gibi ifadelere güvenmeyin - yatağın ortasına ve her tarafına sıkıca bastırarak kendiniz test edin. Yatağın sağlam durduğundan ve hızlı bir şekilde yerine yaylandığından emin olun. Bu son derece önemlidir, çünkü yumuşak yataklar ani bebek ölüm sendromunda (SIDS) rol oynayabilir.
  • Beşikteki yatağa tam oturan bir yatak. Bu, bebeğin yatak ve beşik kenarları arasında kaymasını önler. Kullanmadan önce plastik yatak ambalajlarını çıkardığınızdan emin olun. Bir yatak pedi kullanıyorsanız, sıkıca oturan bir tane satın alın.
  • Doğru yükseklikte köşe direkleri : Beşikte köşe direkleri varsa, bunlar başlığın ve ayak tabanının üstü ile aynı hizada veya çok uzun olmalıdır - 41 santimetreden fazla (16 inç). Aradaki her şey potansiyel bir boğulma tehlikesi oluşturur.

Kullanılmış bir beşik alıyorsanız, ekstra şunlara da dikkat edin ve kontrol edin:
10 yaşından büyük beşikler kullanmaktan kaçının: En son güvenlik standartlarını karşılamayabilirler. Başlık ve ayakucudaki çıtalar veya dekoratif kesikler arasında bir bebeğin kafasını sıkıştırabilecek çok fazla boşluk olabilir. 1978'den önce yapılan bir beşik, kurşun içeren bir cilaya sahip olabilir, bu nedenle nesiller boyunca ailede bulunan bir beşik, seçenekler arasında en iyi olan olmayacaktır!
Bebek yatağının durumunu kontrol edin: Bebek yatağının tüm donanımına sahip olduğunu ve tüm parçaların ve çıtaların iyi durumda olmasına özen gösterin. Üretici tarafından sağlanan parçaları yalnızca onarım gerekirse kullanın. Düzgün bir şekilde monte etmek için elinizin altında bir kılavuzunuz olması iyi olur.

GÜVENLİK NOTLARI:
Bebeğinizi her zaman uykuya geri koyun.
Bazen yeni yataklar üreticiler tarafından üretim hataları olduğundan daha sonra anlaşılır ve geri çağrılır. Yatağın üretici tarafından geri çağrılmadığından emin olun.
Tüm vidaları ve donanımı düzenli olarak kontrol edin ve gerekirse sıkın.
Çıplak bir yatak en iyisidir. Bebeğinizin yatağına tampon pedleri, yumuşak yataklar veya yumuşak oyuncaklar (battaniyeler, kabarık nevresimler, yastıklar, peluş oyuncaklar) koymayın. Bu maddelerden herhangi biri bebeğinizin boğulmasına neden olabilir.
Bir pencerenin veya perdenin yakınına beşik koymayın. Bebeğiniz düşebilir veya perde kordonlarına dolanabilir.
Bebeğinizi beşiğe koymadan önce önlükleri ve kolyeleri bebeğinizin boynundan çıkarın.
Oyuncakları iplerle asmayın.
Pijama ve çarşafların alev geciktirici olduğundan emin olun.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı