dimg/yazi/29646252142562320861bebek-koltuklari-nasil-secilir.jpg

Taban (bebek koltuğunun tabanı) koltuktan daha geniş olmalı ve kilitleme mekanizmaları sağlam olmalıdır. Sağlam olduğundan emin olmak için koltuğu aşağı doğru itin.

Tabanın düz bir yüzeyde hareket etmesini önlemek için taban kaymaz yüzeylere sahip olmalıdır.
Emniyet kemeri sağlam ve kumaş yıkanabilir olmalıdır.

GÜVENLİK NOTLARI:
Bebeğinizi her koltuğa yerleştirdiğinizde emniyet kemerini kullanın.
Koltuğu yumuşak yüzeylere (yataklar veya kanepeler gibi) koymayın, devrilebilir ve bebek boğulabilir.

Çocuk Güvenlik Koltukları (Oto Koltukları)
Trafik kazalarında diğer tüm kaza türlerinden daha fazla çocuk ağır şekilde yaralanır veya daha kötü sonuçlanır. Araba koltuğu kullanmak , çocuğa araba ile seyahat ederken verebileceğiniz en iyi korumadır .

Asla 6 yaşından büyük ya da kaza geçiren bir koltuğu kabul etmeyin (iyi görünse bile, güvensiz olabilir).
Eksik parçaları olan veya üretim tarihi ve model numarası ile etiketlenmemiş koltuklardan kaçının (geri çağırma hakkında bilgi sahibi olamazsınız). Ayrıca, üreticinin önerdiği "son kullanma tarihi" için koltuğu kontrol edin.
Koltuğun geçmişi hakkında herhangi bir şüpheniz varsa veya çatlakları veya diğer aşınma ve yıpranma belirtileri varsa, kullanmayın.
Seçtiğiniz koltuğun çocuğunuza uyduğundan emin olun. Daha küçük bir bebek çok büyük bir koltuktan kayabilir.
Kumaş döşemeli bir koltuk seçmeyi düşünün. Çocuğunuz için daha rahat olabilir.

GÜVENLİK NOTLARI:
Bebekler ve küçük çocuklar, koltuğun üreticisi tarafından önerilen maksimum ağırlık ve yükseklik sınırlarına ulaşana kadar arkaya dönük bir koltuğa binmelidir. Güvenlik uzmanları bunu çocuğun yaşına göre değil, büyüklüğüne göre yaptıklarını söylüyor. Böylece, küçük çocuklar 3 veya 4 yaşına kadar arkaya dönük kalabilirler.

Çocuklar öne bakan bir koltuğa geçmeye hazır olduklarında, o koltuğun maksimum ağırlığına veya yüksekliğine ulaşana kadar kullanılmalıdır. Öne bakan emniyet kemeri koltuğundan daha büyük olduklarında, yükseltici koltuğa yerleştirin . Çocuklar, aracın kucak ve omuz kemeri tam olarak oturana kadar bir yükseltici koltuk kullanmalıdır.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı