dimg/yazi/30326263582723825346hava-yastigi-isigi.jpg

Hava yastıkları, araçtaki en önemli güvenlik ve can kurtarma ekipmanlarından biridir . Hava yastıkları, acil fren durumunda veya talihsiz yol kazaları sırasında sürücüyü ve yolcuları ciddi yaralanmalardan baş ve vücudun diğer bölümlerine karşı korumak ve hatta hayatlarını kurtarmak suretiyle gerçek değerlerini göstermektedir. Aracınızdaki hava yastığı ışığı yanıp sönmeye başladığında, bunun nedenlerini bulmanız gerekir; böylece herhangi bir talihsiz acil durumda, hava yastığı sizi açılmayacak şekilde korumasız bırakmaz. Hava yastığı ışığının yanıp sönmeye başlamasının olası sebeplerinden bazıları. Bu bilgi aynı zamanda problemleri çözmenize yardımcı olacaktır, çünkü problemi çözmek için problemi bilmeniz gerekir.

Hava Yastığının Batarya Yedeği tükendi

Hava yastığınızın ışığı yanıp sönmesi için olası ve daha yaygın nedenlerden biri, hava yastığınızın pil yedeğinin tükenmesidir. Bu, araç aküsünün son boşalmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu sorun genellikle, batarya tamamen şarj olduğunda kendiliğinden giderilir, ancak bu sorunu gidermek için bir tarama aleti ile hava yastığı kontrol modülünden yazılım kodu hatasını kaldırmanız gerekebilir.

Hava Yastığı Saat Yuvasının Değiştirilmesi Gerekenler

Hava yastığı saat yayının ana işlevi, sürücü koltuğunun hava yastığı ile elektrik tesisatı arasındaki dengeyi korumaktır. Hava yastığı saat yayı, direksiyon simidine girip çıkarak bu sabitliği korur. İnce devre bantları aşınmış veya kırılgan hale gelebilir ve sürücü koltuğundaki hava yastığının, hava yastığı ışığının yanıp sönmeye başlamasına neden olacak bir hava yastığı kontrol modülüne bir Hata Kodu bildirmesine neden olabilir. Devre bantlarının yıpranmasının nedeni uzun kullanımdan kaynaklanmaktadır. Saat yayı sorunu kendiniz belirleyemez ve araç bir parlatıcıya götürülmelidir, böylece aracınızın yanıp sönen hava yastığı ışığı bir Tarama aletiyle teşhis edilebilir. Teknisyen, Tarama Aleti ile hava yastığı saat yayının değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirleyecektir.

Hava Yastığı Modülü paslanmış veya ıslak

Hava yastığı kontrol modülü genellikle araçların çoğunda sürücü koltuğunun veya ön yolcu koltuğunun altında bulunur. Bu nedenle, bir araç sudan zarar görmüşse, hatta hafifçe paslanmışsa, hava yastığı kontrol modülü, kısa devre yapabilecek veya paslanmaya maruz kalabilecek neme maruz kalır. Bir hava yastığı kontrol modülü, kısa devre yaptığında veya paslandığında, derhal aracınızın hava yastığı ışığının yanıp sönmeye başlamasını sağlayacak bir DTC kodu üretecektir.


 


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı