dimg/yazi/28294260622078322168radyator-kapagi-incelemesi.jpg

İşe yaramayan radyatör kapağını erken tespit etmek cüzdanınız için de saatiniz için de çok iyi olabilir. İşinin ehli bir tamirci, radyatör kapağının beş dakikadan kısa bir sürede işe uygun olup olmadığını kontrol edebilir, ancak bunu kendiniz yapmak istiyorsanız veya sadece incelemeler ve radyatör kapağının belirtileri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, cebiniz için bu makaleyi okumaya devam edin derim :)

Radyatör kapağı bölgesinde sızıntı olup olmadığını kontrol edin

Kapağın kenarlarında sıvı olduğunu fark edebilirsiniz. Kötü bir kapakla, bazen köpüren antifrizleri bile görebilirsiniz. Ama kesinlikle dikkat et.  Araba ve soğutma suyu soğuma şansı bulana kadar kapağı açmayın. Araç sıcakken kapağı açmak, sıcak soğutma sıvısı her tarafınıza sıçradığında (ve genellikle şofben gibi patlar) sizi ciddi şekilde yaralayabilir. Bu bir arkadaşımın başına geldiğinde yüzündeki tüm saç, sakal, bıyık, kirpik gibi cildinde de yanıklar meydana geldi.

Kullanılarak radyatör kapağını test basınç g auge

Kapak bir manometre ile de test edilebilir. Test ederken basınç düşerse, kapağı temizlemeye çalışın ve tekrar test edin. Yine aynı sonuçları verirse, değiştirilmesi gerekir. Yedek kapakların gelmesi kolaydır. Çok ucuzlar ve tek yapmanız gereken aynı basınç derecesine sahip bir tane satın almak. Yine, yanmaları önlemek istiyorsanız, radyatör kapağını değiştirmeden önce aracın soğuduğundan emin olun.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı