dimg/yazi/23859319262839621833danismanlik-firmalari-musteri-secer.jpg

Vize başvurularında her zaman bir risk var. İş planınız ve dosyanız ne kadar sağlam olursa olsun kimse size “vize almanı garanti ediyorum” diyemez. Diyenlere inanmayın. Vize verme yetkisi sadece İngiltere Devleti’nin bu işi yapan organı Home Office’tedir. Kimse onların adına konuşamaz ve sözler veremez.

Riskler ortadayken danışman firmalar red alma risklerini minimumda tutarak hem firma itibarlarını sağlamlaştırmak hem de müşteri memnuniyetini yüksek tutmak istemektedirler. Dolayısıyla hemen hepsi müşteri seçmekte ve vize alma ihtimali yüksek müşterileri tercih etmekteler. Örneğin IT alanında iş kurmak üzere vize başvurusu yapan müşteri adayları vize danışmanlığı yapan firmaların en sevdiği müşteri adayı grubundadır. Çünkü IT uzmanları vize almakta pek zorlanmamakta.

Ama İngiltere’nin pek te aramadığı ve ihtiyaç duymadığı bir alanda iş kurmak üzere vize başvurusu yapacaksanız danışman firmalar sizinle ilgilenmeyebilir ve sizi öncelik sıralamasında en sonlara koyabilirler.

 

Sebep ne olursa olsun sizinle ilgilenmeyen firmalarla siz de ilgilenmeyin. Bu alanda faaliyet gösteren firmaların bir listesini yapıp hepsinden bilgi ve fiyat alın ve yolunuza size en iyi davranan ve sizinle en çok ilgilenen firma ile devam eden. Unutmayın, eğer herşeyi vize danışmanlığı firmasına bırakırsanız ücreti ödedikten sonra vize alamazsanız firmalar artık size olan ilgilerini kaybedebilirler. Bazıları telefonlarınıza bile çıkmaz, espostalarınıza cevap vermez.

İşini iyi yapan bir vize danışmanlık firması ilk temas kurduğunuz andan itibaren sizinle ilgilenmeli ve telefon ve epostalarınıza en azından makul sürelerde cevap dönebilmelidir. Ayrıca vize başvurunuza red alsanız bile sizinle ilgilenmeli, telefon ve epostalarınıza cevap vermeli ve yaptığınız danışmanlık anlaşmasının kapsamına göre size ücretsiz ya da ek bir ücretle hizmet vermeye devam etmelidir.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı