dimg/yazi/28735260652995326756Hararet-Normal-Motor-cok-isiniyor.jpg

Hararet Normal Motor Çok Isınıyor,

Aşırı ısınmış bir motorun ilk 5 belirtileri aşağıdadır. Aracınızda bu semptomlardan en az birkaçının olduğunu fark ederseniz, hızlı davranmalı ve sorunu çok geç olmadan çözmelisiniz.

Sıcaklık Göstergesi Kırmızı
Aracınızın gösterge tablosunda bir sıcaklık göstergesi olmalıdır. Bu göstergenin size motorun sıcaklığını göstermesi gerekiyor.

Normal durumlarda, göstergenin iğnesi siyah alanda olacaktır. Bu normal bir sıcaklığı gösterir. Ancak iğne kırmızı bölgedeyse, bu aşırı ısınmış bir motorunuzun olduğunu gösterir.

Sıcaklık ışığı
Bir şey yapmaları için motive edilmedikçe birçok insan sıcaklık ölçere dikkat etmez. Motorunuz aşırı ısınmaya başladığında, gösterge panelinde sıcaklık ışığının yanmasının nedeni budur.

Daha sonra bu sorunu yalnızca sıcaklık ölçere bakarak kontrol edebilirsiniz. İğne kırmızıya yakınsa, sorun kesindir.

Buharlı Davlumbaz
Motor ısınırken, arabanızın kaputundan buhar çıkacaktır. Bu, sıcak soğutucuya bağlanabilir. Arızalı bir radyatörünüz varsa ve soğutma suyu soğuyamıyorsa, kaynamaya başlar. Bu kaynar soğutucu, buharın çıkmasına neden olur.

Yanık kokusu
Bir motor, metal, kauçuk ve plastik gibi farklı malzemelerden yapılmış birçok bileşen içerir. Motor aşırı ısındığında, tüm bu malzemeler yanacaktır. Ek olarak, tüm yolcu kabinie çok belirgin bir yanma kokusu yayılır. Bunun yanında yağ da yanacak ve bir koku da yaratacaktır. Böyle bir koku alırsanız, motorunuzun aşırı ısındığını anlayınız.

Düşük Motor Performansı
Aşırı ısınmış bir motor yolda düzgün çalışmayacaktır. Aşırı ısınmış bir motordan daha fazla güç talep etmeye çalışırsanız, alamazsınız. Hızlanma en iyi ihtimalle zayıf olacak ve yukarıda listelenen diğer tüm vakaalar vuku bulacaktır.


Sende Birşeyler De!

Success/Error Message Goes Here
Yukarı